Click to listen highlighted text!


«Case study»

Олександр Антонович Кошиць (1875-1944) – хоровий диригент, композитор та етнограф

Олександр Антонович Кошиць (1875-1944) – хоровий диригент, композитор та етнограф. Він народився в селі Ромашки Київської губернії. Навчався в Богуславській бурсі, Київській духовній семінарії та Київській духовній академії. У 1902-1904 рр. викладав історію в гімназіях Ставрополя і Тифліса; за дорученням Кубанського статистичного комітету подорожував по станціях Кубані й записував козацькі пісні. Після повернення до Києва працював у Київській духовній семінарії, Учительській семінарії, 2-й жіночій та 1-й комерційній школах, Музично-драматичному інституті М. Лисенка. З 1908 р керував хором студентів Київського університету, який користувався великою популярністю серед киян. Працював диригентом: театру М. Садовського, хору Вищих жіночих курсів, Київського оперного театру. У 1917 р. був призначений Українською Центральною Радою музичним представником Театрального і музичного комітету.

 

 


 


 

Володимир Олександрович Савченко-Більський (14.07.1867 – 21.09.1955) – військовий діяч, генерал-хорунжий Флоту УНР, контр-адмірал

Володимир Олександрович Народився на Чернігівщині. В 1893 р. закінчив піхотне юнкерське училище, з 1902 служив у Адміралтействі, на Північному, Чорноморському флотах. Після утворення Української Центральної Ради очолив Українську Чорноморську громаду. Згодом був директором канцелярії Морського міністерства УНР, командувачем Чорноморського флоту (1920 р.), начальником Воєнно-морської управи УНР. З його ініціативи засновано гардемаринські школи в Миколаєві, Севастополі, Кам’янці-Подільському. З 1921 р. перебував у таборах інтернованих формувань Армії УНР в Польщі, згодом переїхав до Франції. Автор статей з історії військово-морського флоту.
У фондах ЦДАВО України «Морський генеральний штаб при Морському міністерстві Української Держави» (ф. 2203), «Морське міністерство Української Народної Республіки» (ф. 2333) та «Український національний музей-архів при Українському інституті громадознавства в Празі» (ф. 4018) зберіглися документи, пов’язані з життям та діяльністю В. О. Савченка-Більського. Серед них – накази по Морському відомству Української Народної Республіки, листування та фото.


 

Український правничий з’їзд у Празі

Український правничий з’їзд у Празі був організований Українським правничим товариством в Чехо-Словаччині. Його засідання проходили 4-7 жовтня 1933 р. під почесним головуванням ректора Українського вільного університету, професора Івана Горбачевського.
На з’їзді прозвучало понад 30 доповідей з юриспруденції, економіки й соціології. Зокрема, були заслухані доповіді політичного діяча, вченого-правника С. Дністрянського «Проблеми господарського права в модерній добі», «Нові шляхи українського цивільного права», державного діяча, вченого-правознавця О. Ейхельмана «Кодифікація міжнародного права», соціолога, правника, адвоката В. Старосольського «Міжнародне питання про право і державу», державного діяча, сенатора, міністра юстиції УНР С. Шелухина «Участь громадського елементу в суді», «Нові шляхи українського карного права», політичного діяча, юриста А. Андрієвського «Маєткові відносини подружжя в українському праві».

Click to listen highlighted text!